Αρχεία για 11 Ιουλίου 2014

B. Παληγιάννης: Συμβούλιο Επιλογής Σχολικών Συμβούλων. Ποιοι σχολικοί σύμβουλοι τοποθετούνται σε κενές θέσεις »

Συνεδρίασε σήμερα, Παρασκευή 11/07/2014, το Συμβούλιο Επιλογής Σχολικών Συμβούλων και προχώρησε στην πλήρωση και αναπλήρωση των κενούμενων θέσεων Σχολικών Συμβούλων.

Ανασυγκροτήθηκε το Κεντρικό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Κ.Υ.Σ.Π.Ε.) »

Με απόφαση που υπέγραψε ο υπουργός Παιδείας Α. Λοβέρδος ανασυγκροτήθηκε το Κεντρικό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Κ.Υ.Σ.Π.Ε.) ως εξής:

Υπ. Παιδείας: Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης 2013-2014 »

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται οι μεταθέσεις εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης έτους 2014. Οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν ανήλθαν σε 6.747. Από τις παραπάνω αιτήσεις ικανοποιήθηκαν 2.802 (ποσοστό 41.53 %). Οι μετατιθέμενοι οφείλουν να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση Εκπαίδευσης στην οποία υπάγεται η περιοχή μετάθεσής τους προκειμένου να πληροφορηθούν τα κενά σε σχολικές μονάδες […]