Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, προκειμένου να προβεί στην κάλυψη του συνόλου των οργανικών θέσεων του κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών που προκηρύχθηκαν με την αριθμ. 11547/Δ1egkyklios /28.01.2014 (ΑΔΑ: ΒΙΨ19-ΝΘΕ) ανωτέρω σχετική εγκύκλιο, προγραμματίζει να προβεί στο διορισμό δεκατριών (13) εκπαιδευτικών αποκλειστικά από τον πίνακα διοριστέων του οικείου γραπτού διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π. 2008 και καλεί τους υποψηφίους που είναι εγγεγραμμένοι σε αυτόν να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους υποβάλλοντας αίτηση συμπληρωμένη με τις περιοχές στις οποίες επιθυμούν να διοριστούν. Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται: από 26-05-2014 μέχρι 28-05-2014. Η προθεσμία είναι αποκλειστική και ουδεμία παράταση θα δοθεί.

Δικαίωμα υποβολής Αίτησης – Δήλωσης έχουν μόνο:
α) οι (αρχικώς) εγγεγραμμένοι στον πίνακα διοριστέων κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών του Ανώτατου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού 2008 (1817/17-07-2009 Απόφαση του 1ου
ΑΔΑ: ΒΙΙΠ9-ΤΧΘ Τμήματος Διακοπών του Α.Σ.Ε.Π., όπως δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 571/23-07-2009 τ.Γ΄), οι οποίοι δεν έχουν απορροφηθεί μέχρι σήμερα στη δημόσια εκπαίδευση β) οι επιτυχόντες εκπαιδευτικοί του εν λόγω διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π. 2008 οι οποίοι εγγράφηκαν συμπληρωματικά στον πίνακα διοριστέων, σύμφωνα με την αριθμ. 217/30.4.2014 (ΑΔΑ: ΒΙΦΓ6Η6-Ξ3Α) πρόσφατη Απόφασή του Ε΄ Τμήματος του ΑΣΕΠ.

Δείτε εδώ τη συμπληρωματική πρόσκληση για μόνιμο διορισμό σε σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κατά το σχολ. έτος 2013-2014 υποψηφίων εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στους πίνακες διοριστέων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ 2008.

763 σχόλια προς “Συμπληρωματική εγκύκλιος διοριστέων ΑΣΕΠ κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών σχολ. έτους 2013-2014”

1.   Από ιρμα on Ιούν 17, 2014 | Απάντηση

Αυτή η κτηνωδία με τους κλειδωμένους πίνακες αναπληρωτών για πόσες δεκαετίες θα συνεχιστεί ακόμα; Δεν είναι δυνατόν να μην παίρνουμε τα μόρια, που συγκεντρώσαμε τρέχοντας στα φαράγγια και συντηρώντας την επαρχία, με αποτέλεσμα να έχουμε χαμηλές σειρές στους πίνακες και να αναγκαζόμαστε να ξανατρέχουμε στους τσούργους, χωρίς καμιά προοπτική και με μισθό Ζιμπάμπουε. Εσείς που ακολουθείτε τα πρότυπα της Ευρώπης ΜΟΝΟ για να κάνετε γενοκτονία, πείτε μου σε ΠΟΙΑ ευρωπαϊκή χώρα δουλεύει κάποιος μετά από επιτυχία σε εξετάσεις και δεν παίρνει τα μόρια του και σε ποιά χώρα παγκοσμίως φτιάχνουν πίνακες και τους κλειδώνουν! Το μόνο σας μέλημα είναι να εξοντώνετε τους παραγωγικούς και άξιους ανθρώπους για να δίνετε επιδόματα, δικαιώματα και προνόμια στους λάθρο και στους σχιζοφρενείς με τα πριόνια! Κακώς που δεν υπάρχουν γκιλοτίνες να σας αποκεφαλίζουμε, όπως έκαναν στους βασιλιάδες παλιά και σας επιτρέπουμε να κυκλοφορείτε και να μας ορίζετε ακόμα και το πώς θα πεθάνουμε!