Αρχεία για 9 Απριλίου 2014

Πρόσληψη 20 αναπληρωτών ΠΕ60 ΕΑΕ, 2 αναπληρωτών ΠΕ70 ΕΑΕ, 2 ΠΕ60 και 42 ΠΕ70 του ενιαίου πίνακα γενικής εκπαίδευσης »

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει την πρόσληψη είκοσι (20) αναπληρωτών νηπιαγωγών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ), δύο (2) αναπληρωτών δασκάλων ΕΑΕ, δύο (2) αναπληρωτών νηπιαγωγών και σαράντα δύο(42)αναπληρωτών δασκάλων του ενιαίου πίνακα γενικήςεκπαίδευσης, πλήρους ωραρίου,στο πλαίσιο υλοποίησης των Πράξεων «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες – Άξονας […]

Κερκυραϊκές εκδηλώσεις Πάσχα 2014 »

Έντυπο κυκλοφόρησε ο Δήμος Κέρκυρας με τις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν από το Σάββατο του Λαζάρου έως και την Τρίτη μετά το Πάσχα 2014 στο νησί της Κέρκυρας.

Μητσοτάκης: Ανοίγει η συζήτηση περί άρσης μονιμότητας στο δημόσιο »

«Πιστεύω ότι πλέον είμαστε ώριμοι να ανοίξει συζήτηση περί άρσης της μονιμότητας στο Δημόσιο. Είναι ένα ζήτημα που θα συζητήσουμε (αν θα αφορά τους νέους ή τους παλιούς) γιατί υπάρχουν διαφορετικές προτάσεις, αλλά η κοινωνία είναι ώριμη να ανοίξει ζήτημα άρσης μονιμότητας για τους δημοσίους υπαλλήλους» δήλωσε ο υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης, Κυριάκος Μητσοτάκης.

ΔΟΕ: Καταγγελία ενεργειών Διευθυντή Εκπαίδευσης Π.Ε. Νομού Πιερίας »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., ομόφωνα, καταγγέλλει το Διευθυντή Εκπαίδευσης Π.Ε. Νομού Πιερίας για την απαράδεκτη ενέργειά του να προχωρήσει σε διενέργεια Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης λαμβάνοντας υπόψη  την αναφορά – καταγγελία του Διευθυντή Δημοτικού Σχολείου Λόφου και αναπληρωτή Διευθυντή Εκπαίδευσης Νομού Πιερίας κατά της προέδρου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Νομού Πιερίας Φρειδερίκης Βάσσου.