Αρχεία για 15 Ιουνίου 2013

ΑΔΕΔΥ: Ο αγώνας των εργαζομένων στο Δημόσιο συνεχίζεται με έμπρακτη συμπαράσταση αλληλεγγύης στους εργαζόμενους της ΕΡΤ »

Ο αγώνας των εργαζομένων συνεχίζεται, η οργή όλων σχεδόν των φορέων της κοινωνίας μεγεθύνεται, η μεγάλη πλειοψηφία των πολιτών ξεσηκώνεται. Ακόμα και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή δήλωσε ότι ουδέποτε ερωτήθηκε και εξέφρασε με ανακοίνωσή της ρητά τις αντιρρήσεις της. Πλέον το κλείσιμο της ΕΡΤ και ο τρόπος που επιλέγει αποδεικνύει επίσης ότι η ΕΡΤ είναι μόνο […]

Δ. Μπράτης: Τα οργανικά κενά, ανά περιοχή και ειδικότητα, στα οποία έγιναν οι μεταθέσεις της Π.Ε. για το 2013 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι Σας κοινοποιώ τον πίνακα που κατατέθηκε στο ΚΥΣΠΕ, από την αρμόδια Δ/νση του Υπ. Παιδείας, στον οποίο φαίνονται τα οργανικά κενά της κάθε περιοχής. Με βάση αυτά τα κενά έγιναν οι μεταθέσεις του 2013. Επισημαίνω ότι στα κενά αυτά έχουν συνυπολογιστεί και οι μεταβολές των σχολικών μονάδων του 2013 (προαγωγές – καταργήσεις-συγχωνεύσεις σχολείων).