Αρχεία για 22 Ιανουαρίου 2013

B. Παληγιάννης: Επισημάνσεις – προτάσεις για τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών »

Με καθυστέρηση 2½ μηνών εκδόθηκε η εγκύκλιος των μεταθέσεων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Η μη έγκαιρη έκδοση της εγκυκλίου οφείλεται στην καθυστέρηση ψήφισης από την Βουλή των Ελλήνων της ρύθμισης για την κατάργηση της υποχρεωτικής διετίας στην οργανική θέση για υποβολή αίτησης μετάθεσης. Μια ρύθμιση θετική για τους εκπαιδευτικούς, μια ρύθμιση που ικανοποιεί ένα βασικό αίτημα […]

Εγκύκλιος για τις μεταθέσεις εκπαιδευτικών λειτουργών Α/θμιας Εκπ/σης σε μειονοτικά σχολεία »

Οι μεταθέσεις εκπαιδευτικού προσωπικού της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης για τα μειονοτικά σχολεία, γίνονται από το Υπηρεσιακό Συμβούλιο Μειονοτικής Εκπαίδευσης (Υ.Σ.Μ.Ε.). Οι εκπαιδευτικοί (Δάσκαλοι – Αγγλικής Γλώσσας – Φ. Αγωγής) που επιθυμούν να μετατεθούν σε μειονοτικά σχολεία της Θράκης, θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση μέχρι 1-2-2013.

ΔΑΚΕ ΠΕ: Τρομοκρατήστε τους… τρομοκράτες! »

Η κοινωνία μας βιώνει την έξαρση «τυφλών» τρομοκρατικών επιθέσεων… Όμως… οι αριστεριστές των Παρεμβάσεων–Κινήσεων–Συσπειρώσεων δηλώνουν την αμέριστη συμπαράστασή τους στους καταληψίες και στο «νοικοκυριό» τους που ανακαλύπτεται στη «Βίλα Αμαλία» και στην ΑΣΟΕΕ.  Οργή και αγανάκτηση προκαλούν στον ελληνικό λαό τα αλλεπάλληλα τρομοκρατικά χτυπήματα.