Αρχεία για 4 Σεπτεμβρίου 2012

Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας: Αποσπάσεις – Τοποθετήσεις »

Το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Κέρκυρας συνεδρίασε σήμερα 04-09-2012 και αποφάσισε για τις αποσπάσεις και τις τοποθετήσεις δασκάλων και Νηπιαγωγών, σύμφωνα με τους παρακάτω πίνακες. Καλούνται οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στα σχολεία που τοποθετήθηκαν, την Πέμπτη 06-09-2012 και να αναλάβουν υπηρεσία.

Ν. Ράμμος: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας & ρύθμιση υπεραριθμιών ΠΕ60 & ΠΕ 70 »

Στη σημερινή του συνεδρίαση (4-9-2012) το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας προχώρησε στη ρύθμιση των υπεραριθμιών, στις αποσπάσεις και στις τοποθετήσεις των κλάδων ΠΕ 60 και ΠΕ 70. Η ανακοίνωση των ονομάτων θα γίνει από τη Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας σήμερα αργά το βράδυ ή αύριο το πρωί. Από αύριο το ΠΥΣΠΕ θα ασχοληθεί με την πρώτη τοποθέτηση των […]

ΔΑΚΕ ΠΕ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2012 Η πολιτική «Διαμαντοπούλου» καλά κρατεί… Εμπαιγμός της εκπαιδευτικής κοινότητας οι σαράντα (40)!!! διορισμοί στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση »

Η επίσημη ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας για την πρόσληψη σαράντα (40) εκπαιδευτικών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (5 Δασκάλων και 35 Νηπιαγωγών) τη στιγμή που οι αποχωρήσεις αγγίζουν τις 1.500 σηματοδοτεί την πρόθεση της τρικομματικής κυβέρνησης συνεργασίας να πορευτεί στη «γραμμή Διαμαντοπούλου» όσον αφορά στο θέμα του μόνιμου διορισμού εκπαιδευτικών.

ΔΑΚΕ ΠΕ: Αναστολή χορήγησης φαρμάκων και παροχής ιατρικών υπηρεσιών στους ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ από 1ης Σεπτεμβρίου 2012. Οι εργαζόμενοι στο «μάτι του κυκλώνα»… »

Ανέστειλαν από τη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου τη συνεργασία τους με τον Εθνικό Οργανισμό Παροχής Υπηρεσιών Υγείας (ΕΟΠΥΥ) οι συμβεβλημένοι γιατροί. Αποτέλεσμα είναι οι ασφαλισμένοι εκτός από τα φάρμακα, αφού και οι φαρμακοποιοί βρίσκονται ήδη σε κινητοποιήσεις, να πληρώνουν από την τσέπη τους και τις ιατρικές επισκέψεις.

ΔΟΕ: Συμμετοχή στο συλλαλητήριο της Δ.Ε.Θ. »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. αποφάσισε τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών της  Π.Ε. στο συλλαλητήριο  που οργανώνουν η ΑΔΕΔΥ και η ΓΣΕΕ το Σάββατο 8-9-12 και ώρα 18.00 στο άγαλμα Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη, με την αφορμή των εγκαινίων της Διεθνούς Έκθεσης.