Αρχεία για 23 Νοεμβρίου 2011

ΝΤ ΑΔΕΔΥ Κέρκυρας: Χορήγηση επιδόματος απομακρυσμένων παραμεθόριων περιοχών στους εργαζόμενους της Κέρκυρας »

Η Εκτελεστική Γραμματεία της Α.Δ.Ε.Δ.Υ Κέρκυρας έστειλε επιστολή διεκδίκησης του επιδόματος απομακρυσμένων παραμεθόριων περιοχών στους εργαζόμενους της Κέρκυρας στους Υπουργούς Οικονομικών κ. Ευάγγελο Βενιζέλο και Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης κ. Δημήτρη Ρέππα και στους Βουλευτές του Ν. Κέρκυρας:

ΔΟΕ: Απόφαση για συμμετοχή στην απεργιακή κινητοποίηση της ΑΔΕΔΥ την 1η Δεκεμβρίου 2011 »

Το ΔΣ της ΔΟΕ, αφού έλαβε υπόψη:

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε σχολεία Διαπολιτισμικής εκπαίδευσης »

Σε συνέχεια της αριθμ. 128501/Δ1/8-11-2011 (Α.Δ.Α. : 45BZ9-Ω43) εγκυκλίου μεταθέσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης το Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος 2011-2012, κ α λ ε ί τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για μεταθέσεις σε Διαπολιτισμικά Σχολεία.

E.A.Π.: Αιτήσεις για τα προπτυχιακά και τα μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών μέχρι τις 10/12 »

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους που επιθυμούν, να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση εισαγωγής τους στα 6 προπτυχιακά και 25 μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών που προσφέρει το ΕΑΠ με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως διδασκαλίας, για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013.

Ποιοι και πώς θα ενταχθούν στην εργασιακή εφεδρεία. Ολόκληρη η εγκύκλιος »

Για να τεθεί το προσωπικό σε εφεδρεία απαιτείται μέχρι 31.12.2013 να του απομένουν έως δύο έτη τόσο για τη συμπλήρωση του χρόνου ασφάλισης όσο και για το όριο ηλικίας συνταξιοδότησης.