ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΊΟ ΜΑΣ

Το Νηπιαγωγείο Συκαμινέας Λέσβου είναι χτισμένο στο χωριό Λεπέτυμνος της Λέσβου σε ένα λόφο με θέα τα Τουρκικά παράλια.

Το χωριό αυτό βρίσκεται στους πρόποδες του ομώνυμου όρους στα βόρεια του νησιού και σε υψόμετρο περίπου 969μ.

Το Νηπιαγωγείο μας δεν συστεγάζεται με το Δημοτικό της Συκαμινέας το οποίο βρίσκεται στο χωριό Συκαμιά και σε απόσταση περίπου 4-5 χλμ και σε αυτό φοιτούν νήπια και προ νήπια που κατοικούν στα χωριά Σκάλα Συκαμιάς, Συκαμιά, Λεπέτυμνος και Άργενος.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΊΟ ΜΑΣ

Η ΘΕΆ ΑΠΌ ΤΗΝ ΤΆΞΗ ΜΑΣ – ΚΑΛΏΣ ΉΡΘΕΣ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2020

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΘΕΆ ΑΠΌ ΤΗΝ ΤΆΞΗ ΜΑΣ – ΚΑΛΏΣ ΉΡΘΕΣ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2020

Καλημέρα κόσμε!