“Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομία”, Παρίσι 2024

Σήμερα Τετάρτη 17/4/2024, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 7ου Νηπιαγωγείου Σπάρτης, είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν την εκδήλωση “Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομία” Παρίσι 2024,  που πραγματοποιήθηκε με τη διέλευση της Ολυμπιακής Φλόγας από την πόλη της Σπάρτης.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΤΩΝ ΨΗΦΙΔΩΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ “ΙΔΙΟΜΟΡΦή”

Ευχαριστούμε θερμά τον εκδότη κ. Γεώργιο Κώτσου για τη φιλοξενία στον Εκδοτικό Οίκο “ΙΔΙΟΜΟΡΦή” και τον συγγραφέα και εικονογράφο κ. Αθανάσιο Σισμάνη, για την υπέροχη παρουσίαση του βιβλίου του:      “Ο ΟΡΦΕΑΣ ΠΟΥ ΣΑΓΗΝΕΥΕΙ ΤΑ ΖΩΑ”

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Ευχαριστούμε πολύ την κ. Σταθάκου Πολυτίμη και την κ. Πρόγγα Βασιλική από την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Λακωνίας, για το βιωματικό σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών και Πυροπροστασίας προς τους Εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών/τριών του Νηπιαγωγείου μας.