ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ … ΧΙΛΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !

Με πολλή αγάπη και συγκίνηση αποχαιρετούμε την αγαπημένη μας συνάδελφο κ. Χρύσα Σαλαμάνου και της ευχόμαστε ολόψυχα το υπέροχο ταξίδι του εκπαιδευτικού της βίου που ολοκληρώθηκε επιτυχώς, να το διαδεχτεί ένα εξίσου όμορφο και ανεπανάληπτο ταξίδι, με πολλές χαρές και ιδιαίτερες στιγμές!
Την ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία, την υποστήριξη, τη γλυκιά και φιλική της διάθεση!

Οι Εκπαιδευτικοί του 7ου Νηπιαγωγείου Σπάρτης

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

Αποχαιρετίσαμε τη φετινή σχολική χρονιά με μία όμορφη σχολική γιορτή που ευχαριστήθηκαν τόσο οι μαθητές μας αλλά κι εμείς! Χορέψαμε, τραγουδήσαμε, είπαμε καλοκαιρινά ποιηματάκια και ολοκληρώσαμε το τελευταίο μας εργαστήριο δεξιοτήτων με καλοκαιρινές κατασκευές με τη βοήθεια των γονέων που παρευρέθηκαν στη γιορτή. Στο τέλος πραγματοποιήσαμε απονομή βραβείων και πτυχίων από τη συμμετοχή μας στο διαγωνισμό και στο πρόγραμμα της παιδικής Helmepa και αποχαιρετίσαμε με μία μικρή έκπληξη τους μαθητές που θα πάνε πρώτη δημοτικού!

Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι!

2o Tμήμα

Νηπιαγωγός: Νικολοπούλου Χριστίνα

Παρακάτω επισυνάπτεται φωτογραφικό υλικό!

HELMEPA JUNIOR ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΜΠΟΤΑΚΙ ΤΗΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Ολοκληρώθηκε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα της “HELMEPA JUNIOR” με τη συμμετοχή μας στο διαγωνισμό ζωγραφικής και με την ολοκλήρωση του τελευταίου εργαστηρίου δεξιοτήτων Δημιουργικής Σκέψης και Πρωτοβουλίας, STEM – Eκπαιδευτική Ρομποτική.
Νηπιαγωγός : Νικολοπούλου Χριστίνα

Δράσεις αλληλοβοήθειας και συνεργασίας με τη στήριξη γονέων και μαθητών!!!

Συμμετέχοντας στη δράση και στο διαγωνισμό ζωγραφικής για νηπιαγωγεία « Κάνε μια ευχή»,(Make a wish Ελλάδας)θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους γονείς και τους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους και τη βοήθειά τους να εκπληρωθεί μία ακόμα ευχή ενός παιδιού! Επιπλέον ευχαριστούμε τους γονείς που πραγματοποιήθηκαν με τη βοήθειά τους δράσεις αλληλοβοήθειας και συνεργασίας με φορείς που συλλέγουν πλαστικά καπάκια, και μπαταρίες για ευγενείς σκοπούς.
Νηπιαγωγός : Νικολοπούλου Χριστίνα

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Ευχές Ανοιξιάτικες! Ευχές Αναστάσιμες! Ευχές Πασχαλινές!
Πασχαλινές ετοιμασίες, κατασκευές, λαζαράκια, πασχαλινές κάρτες και λαμπάδες
που μας δώρισε μαμά μαθήτριάς μας και τις στολίσαμε!
Καλό Πάσχα σε όλους!
Νηπιαγωγός: Νικολοπούλου Χριστίνα

“Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομία”, Παρίσι 2024

Σήμερα Τετάρτη 17/4/2024, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 7ου Νηπιαγωγείου Σπάρτης, είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν την εκδήλωση “Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομία” Παρίσι 2024,  που πραγματοποιήθηκε με τη διέλευση της Ολυμπιακής Φλόγας από την πόλη της Σπάρτης.