Ο Βαγγέλης Ηλιόπουλος στην Κίσαμο!!

ηλιοπουλοςΟ Δήμος Κισσάμου, το 1o, 2ο, 3ο, 4ο και 5ο Νηπιαγωγείο Κισσάμου, τα Νηπιαγωγεία Έλους, Γραμβούσας, Καλουδιανών, Πλατάνου και Σφακοπηγαδίου, η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Εκπαίδευσης Ν. Χανίων Πόπη Κασσωτάκη-Ψαρουδάκη και οι εκδόσεις Πατάκη, διοργανώνουν το Σάββατο 6 και την Κυριακή 7 Ιουνίου 2015 στο Δημαρχείο Κισσάμου, ένα μοναδικό διήμερο Φιλαναγνωσίας και Δραματικής έκφρασης με θέμα: “ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ… ΣΥΝΑΝΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!”.

Το διήμερο Φιλαναγνωσίας απευθύνεται σε μαθητές προσχολικής ηλικίας και εκπαιδευτικούς και έχει ως στόχο την προσωπική και την κοινωνική ανάπτυξη στην πρώιμη σχολική ηλικία, με προσκεκλημένο τον γνωστό συγγραφέα παιδικής λογοτεχνίας Βαγγέλη Ηλιόπουλο.

Το πρόγραμμα των διήμερων εκδηλώσεων έχει ως εξής:

Σάββατο 6/6/2015, ώρα: 18.00 – 20.00
Τα παιδιά των νηπιαγωγείων της Κισσάμου συνομιλούν με τον συγγραφέα Β. Ηλιόπουλο.

Κυριακή 7/6/2015, ώρα: 10.00- 13.00
Βιωματικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς, με τους Β. Ηλιόπουλο – Β. Νίκα.

Κατηγορίες: ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.