H Xρονοκάψουλα του Νηπιαγωγείου μας

OLYMPUS DIGITAL CAMERAΑγαπητοί μας φίλοι

Σας παρουσιάζουμε τη χρονοκάψουλά μας!! Μια κάψουλα που θα φυλάξουμε πολύ καλά σ΄ένα ασφαλές σημείο του σχολείου μας και δεν θα την ανοίξουμε , παρά μόνο στο τέλος του σχολικού έτους. Θα αναρωτιέστε βέβαια τι περιέχει… Μη σας κρατάμε σε αγωνία … Λοιπόν, σας λέμε ότι, μέσα σ΄ αυτή  τοποθετήσαμε ο καθένας μας ένα βαζάκι που περιείχε :

OLYMPUS DIGITAL CAMERAτη φωτογραφία της πρώτης μέρας μας στο νηπιαγωγείο ,OLYMPUS DIGITAL CAMERAτο περίγραμμα του χεριού μας,

την πρώτη μας ζωγραφιά  στο νηπιαγωγείο

OLYMPUS DIGITAL CAMERA καθώς και το πως γράψαμε το όνομά μας τη μέρα αυτή , ένα παζλ που συμπληρώσαμε ζωγραφίζοντάς το,OLYMPUS DIGITAL CAMERA

χρονοκάψουλα

αλλά  και ένα ερωτηματολόγιο που συμπλήρωσε η κυρία μας για αυτά που μας αρέσουν και γι΄αυτά  που θέλουμε να κάνουμε στη ζωή μας!

χρονοκάψουλα 2

Τη βασική ιδέα για τη χρονοκάψουλα που φτιάξαμε την πήραμε από την ιστοσελίδα http://ideesgiadaskalous.blogspot.gr/.

Όσον αφορά την κατασκευή της κάψουλας αυτό ήταν δική μας ιδέα… Πήραμε μια τεράστια φιάλη νερού και αφού βάλαμε την ετικέτα μας

a2b0ddc1a61fd1cb16898c7427df57bf

κόψαμε τη φιάλη οριζόντια, τόσο ώστε να μπορούμε να τοποθετήσουμε τα γυάλινα βαζάκια μας…OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Κι η χρονοκάψουλα ήταν έτοιμη…OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Τώρα το μόνο που μένει είναι να τη φυλάξουμε πολύ πολύ καλά!!

Κατηγορίες: ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.