ΠΑΡΚΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

2021 6212021 4742021 4572021 4662021 461Μια όμορφη δράση πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας στις 22 Δεκεμβρίου 2021 , μετά το τέλος του πρώτου θεματικού κύκλου Δεξιοτήτων. Στα πλαίσια του 1ου κύκλου ¨Ζω καλύτερα – Ευ ζην ¨ το Νηπιαγωγείο μας ασχολήθηκε με την οδική ασφάλεια. Τίτλος του θέματος ήταν ¨ τον ΚΟΚ αγαπώ …με ασφάλεια κυκλοφορώ¨. Σκεφτήκαμε,λοιπόν . να φτιάξουμε ένα μίνι πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής στην αυλή του σχολείου μας. Στην προσπάθειά μας αυτή μας βοήθησε η κ. Έφη Λεβέντη , αντιδήμαρχος Παιδείας , η οποία παρευρέθηκε εκείνη την ημέρα στην πρώτη μας δράση. Μαζί της ο πρόεδρος του χωριού μας κ. Σπύρος Καραμπούλας και ο υπεύθυνος του πάρκου κυκλοφοριακής αγωγής του Δήμου Τρικκαίων ,ο κ. Ηλίας Ζιντζιόβας , ο οποίος μαζί με τα παιδιά τοποθέτησε τα σήματα σωστά στο πάρκο καθώς ,επίσης , τους έδωσε πολλές πληροφορίες για σωστή οδική συμπεριφορά .