ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Εκλογές και στην τάξη μας

Ιαν 201527

Το πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων που θα υλοποιήσουμε στο Νηπιαγωγείο μας  για το σχ, έτος 2014-15 είναι:HPIM6723

Ακολουθώντας τους γονείς τους στο εκλογικό τους καθήκον ,πολλά από τα νηπιάκια, μας μετέφεραν την εμπειρία τους και στην τάξη μας.Και επειδή αυτές τις ημέρες ξεκινήσαμε δειλά δειλά  το πρόγραμμά μας για τη διατροφή  αποφασίσαμε να κάνουμε τις διατροφικές μας εκλογές.

Με αφορμή λοιπόν το παραμύθι   “ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΛΥΚΑ”

26-01-2014 09;59;15PM

συζητήσαμε για τις διατροφικές μας προτιμήσεις. Συνδυάζοντας την εμπειρία τους από το εκλογικό κλίμα των ημερών, αποφασίσαμε να πραγματοποιήσαμε και τις δικές μας εκλογές που αφορούσαν τις διατροφικές μας συνήθειες, για να πάρουμε στο εξής δημοκρατικές αποφάσεις για τη διατροφή μας.Υποψήφιοι ήταν τρεις κατηγορίες τροφίμων: τα φρούτα, τα λαχανικά και τα γλυκά .

Έτσι λοιπόν κηρύξαμε τις ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2015.

ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ

Συμφωνήσαμε να βάζουμε μέχρι δύο σταυρούς και ξεκινήσαμε την ψηφοφορία με ψηφοδέλτια που φιλοτέχνησε ο καθένας μας .

HPIM6731HPIM6730HPIM6729HPIM6728HPIM6727HPIM6726

HPIM6722

Όπως διαπιστώνετε νικητής στις δικές μας εκλογές είναι τα ΦΡΟΥΤΑ.Ως εκ θαύματος δεν υπήρχε κανένας σταυρός προτίμησης στα ΓΛΥΚΑ.

από κάτω από: ΔΙΑΤΡΟΦΗ, Ιανουάριος 2015| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκλογές και στην τάξη μας

Τα σχόλια είναι κλειστά.