ΙΕΠ_ΣΧΕΔΙΟ ΔΡΑΣΗΣ ΤΟΥ 1/Θ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΟΡΦΑΝΟΎ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ. ΅ΕΤΟΣ: 2023-2024

Λήψη αρχείου

MAKE A WISH – ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΕΛΛΑΔΟΣ “ΕΠΑΙΝΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ 2023-2024

Οι μαθητές του 1/θέσιου Νηπιαγωγείου Μεγάλου Ορφανού έλαβαν μέρος

στον Δημιουργικό Διαγωνισμό του “Make a wish” 2023-2024

Σχεδίασε το Αστέρι σου, Δημιουργική κατασκευή, Δημιουργική γραφή – δοκίμιο, Βίντεο, Τραγούδι

στην κατηγορία Σχεδίασε το Αστέρι σου

και έλαβαν Έπαινο Συμμετοχής

Λήψη αρχείου

Συμμετείχαν με την παρακάτω Ομαδική Εργασία: Σχεδίασε το Αστέρι σου: 20240109 123806

Λίγα λόγια από την ομάδα του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί,

Για ακόμη μία σχολική χρονιά καταφέρατε και μας γεμίσατε δύναμη και έμπνευση μέσα από τις δημιουργίες των παιδιών. Η αγάπη που δείχνετε στη δράση αυτή, τόσο εσείς με τη καθοδήγησή σας όσο και τα παιδιά με την φαντασία και την προσπάθειά τους, κάθε χρόνο μεγαλώνει όλο και περισσότερο. Σας ευχαριστούμε πολύ που μικροί και μεγάλοι «αγκαλιάζετε» τη δράση με τις συγκινητικές δημιουργίες των μαθητών σας!  Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα αποτελέσματα του διαγωνισμού, κατόπιν ψηφοφορίας της κριτικής επιτροπής μας, μαζί με όλες τις συμμετοχές έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του προγράμματος, και μπορείτε να τις δείτε πατώντας εδώ.

Σας υπενθυμίζουμε ότι:

Η διαδικασία αξιολόγησης των συμμετοχών γίνεται από επιτροπή.

Οι κατηγορίες συμμετοχής είναι Τραγούδι, Βίντεο, Δημιουργική κατασκευή, Δημιουργική γραφή-Δοκίμιο, Σχεδίασε το Αστέρι σου.

Η κάθε σχολική μονάδα που συμμετέχει συναγωνίζεται άλλες σχολικές μονάδες της ίδιας βαθμίδας.

Η κάθε βαθμίδα διακρίνεται σε γενικής και ειδικής αγωγής.

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σας στο δημιουργικό μας διαγωνισμό και ευχόμαστε σύντομα και η δική σας πιο βαθιά επιθυμία να εκπληρωθεί.

Συνημμένο μπορείτε να βρείτε τον έπαινο συμμετοχής για τους μαθητές του σχολείου σας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Η ομάδα του προγράμματος «Αστέρι της Ευχής»,

Μαρία Γκαμαλούτσου – Υπεύθυνη Προγράμματος

Ελένη Μουρελάτου – Συντονίστρια Προγράμματος

Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Εθνικής Αντιστάσεως 47

Δάφνη, 17237, Ελλάδα

Πατήστε εδώ για να δείτε τους νικητές ανά κατηγορία.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα Σχολεία που συμμετείχαν ανά κατηγορία.

το πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη στήριξή σας στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2023-2024.Με τη δωρεά μας συμμετείχαμε κι εμείς ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.

Ακολουθεί το πιστοποιητικό υιοθεσίας της ευχής που βοηθήσαμε να πραγματοποιηθεί

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΟΡΦΑΝΟΥ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.