Άρθρα κατά κατηγορία

9ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ κατά της Σχολικής Βίας

Το σχολείο μας συμμετείχε στο 9ο πανελλήνιο φεστιβάλ κατά της σχολικής βίας με τη δημιουργία αφίσας που υπερασπίζει το δικαίωμα όλων των παιδιών να είναι χαρούμενα στο σχολικό τους περιβάλλον και καταδικάζει κάθε μορφή βίας.

ΑΦΙΣΑ STOP BULLYING page 0001

Eγγραφές μαθητών/-τριών στα νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025

ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΔΕΛΤΙΟ-ΤΥΠΟΥ

Πιστοποιητικό Υιοθεσίας Make a Wish

Το νηπιαγωγείο Μαυρόβατου βοήθησε στην εκπλήρωση μιας ευχής του προγράμματος Αστέρι της ευχής 2023-24

Πιστοποιητικό υιοθεσίας 9090107 ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ page 0001

Τι θα ήθελα να μου φέρει το 2024

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους και όλες!!!!Στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς τα παιδιά του σχολείου μας σκέφτηκαν και απεικόνισαν τι θα ήθελαν να τους φέρει το 2024!

Γονείς το νου σας!

2024 2024α 2024β 2024γ

Συμμετοχή στον διαγωνισμό αφίσας Make a Wish

Στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων Make a Wish τα παιδιά του νηπιαγωγείου Μαυρόβατου έμαθαν για τον εθελοντισμό, την προσφορά και την φιλανθρωπία προς τις ευάλωτες ομάδες. Στη συνέχεια δημιούργησαν μία αφίσα με ευχές για τη συμμετοχή του σχολείου μας στο διαγωνισμό για αφίσας Make a Wish.

Καλή μας επιτυχία!

make a wish  αστέρι της ευχής

Code Week 2023

Το σχολείο μας φέτος συμμετείχε στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα πραγματοποιώντας δραστηριότητες που διοργάνωσε η εκπαιδευτικός Ζαχαρία Μαρίνα με τίτλο “Μια βόλτα στην πόλη”. Οι δραστηριότητες αφορούσαν τον προγραμματισμό του ρομποτικού μηχανισμού beebot. Επίσης τα παιδιά του νηπιαγωγείου μας έκαναν αναπαράσταση τις κινήσεις του beebot και ασχολήθηκαν με εικαστικές δημιουργίες που βασίζονται στις αρχές της κωδικοποίησης.

code week    code week 2

code week 3  code week 4

code week 5  code week 7

code wek 6

Συλλογικός Προγραμματισμός της σχολικής μονάδας

ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ 2023-2024- ΣΥΝΟΨΗ

Ετήσιο Σχέδιο Δράσης για την εφαρμογή των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων στο Νηπιαγωγείο μας.

Eσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας Νηπιαγωγείου Μαυρόβατου σχολικού έτους 2023-2024.

Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του Νηπιαγωγείου Μαυρόβατου Σχολικού Έτους 2023-2024

Eτήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας 2022-2023

ΣΥΝΟΨΗ ΕΤΗΣΙΑΣ ΕΚΘΕΣΗΣ 2022-2023