ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ!!

ΚΟΛΛΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΜΕ,

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ ,

ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΙΑΝΟΥΣ ΜΑΣ ΣΩΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ!!

ΑΦΙΣΑ  ΣΤΟ     ΣΟΥΠΕΡ  ΜΑΡΚΕΤ   ΤΟΥ  ΧΩΡΙΟΥ!!ΑΦΟΣΟΚΟΛΛΗΣΗ 2

ΣΤΟ   ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΣΧΟΛΕΙΟ!!ΑΦΙΣΙΚΟΛΛΗΣΗ 1ΑΦΙΣΟΚΟΛΛΗΣΗΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΑΣ!

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Επίσκεψη στο ΚΠΕ Καστοριάς και παρακολούθηση του προγράμματος “ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ”

Ευχαριστούμε    Κυρία Αναστασία για τα ωραία παιχνίδια

που  μοιραστήκαμε!!ΚΠΕ 1ΚΠΕ 3Έτοιμοι για δράση στο δασάκι της Μεσοποταμίας!!

ΚΠΕ 2

Με την κυρία Κωνσταντίνα γινόμαστε εξερευνητές

του δάσους και ανακαλύπτουμε καινούριους

θησαυρούς!!

ΚΠΕ 4

Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ!!

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ Β’ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ!!ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ 1ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΕΥΑ ΚΑΣΙΑΡΟΥ!!ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ 3Η  ΔΡΑΣΗ   ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ   ΕΓΙΝΕ   ΣΤΟ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣΧΟΛΕΙΟ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ 2

ΠΑΣΧΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

ΤΑ ΚΑΛΑΘΙΑ ΜΑΣ
ΤΑ ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ ΜΑΣ!
ΟΙ ΛΑΓΟΙ ΜΑΣ
ΤΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!
ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ
ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!!

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ  ΜΑΣ  ΤΟ  ΠΑΣΧΑ?ΠΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ
ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ!!

Η ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

Στα πλαίσια του προγράμματός μας για το δάσος, το Νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκαν Πυροσβέστες και μας βοήθησαν να γνωρίσουμε καλύτερα όσα μας προσφέρουν!! ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΑΣΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Βλέπουμε από κοντά το πυροσβεστικό όχημα,ριχνουμε νερό από την αντλία και ακούμε τη σειρήνα!!

ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ

ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ

2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ!!

Τα αγαπημένα μας βιβλία γιορτάζουν κι εμείς καλούμε στην τάξη μας μια συγγραφέα την Κ. Πόπη Φανούλη!

Μας παρουσιάζει τα βιβλία της και λύνει όλες μας τις απορίες!

ΗΜΕΡΑ ΒΙΒΛΙΟΥ 2
Η κυρία Πόπη μας διηγείται παραμύθι της!
ΗΜΕΡΑ ΒΙΒΛΙΟΥ 1
Ανοίγοντας το δώρο -βιβλίο !

ημερα βιβλιου

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΒΙΒΛΙΟΥ
Το αγαπημένο μας παραμύθι!!

ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!!!

Την Δευτέρα 1 Απριλίου υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τον φυσικό Χρήστο Κυριακίδη και ζήσαμε πολύ όμορφες στιγμές κάνοντας πειράματα με απλά καθημερινά υλικά! Τα παιδιά έζησαν μια μοναδική εμπειρία!!

ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ
ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ!!
ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ 2
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!