Ανακοίνωση εγγραφών για το σχολικό έτος 2024-2025

ΠΟΤΕ; Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών που θα φοιτήσουν

Στo Νηπιαγωγείο κατά τη σχολική χρονιά 2024-2025 αρχίζουν την1η Μαρτίου 2024 και λήγουν την 20η Μαρτίου 2024

ΠΟΙΟΙ Στo Νηπιαγωγείο θα εγγραφούν υποχρεωτικά φέτος παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2020 μέχρι και 31-12-2020
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ Α. Υποβάλλονται κατά την εγγραφή:
1 Α)Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση

Β)Εγγραφη συναίνεση έτερου κηδεμόνα με Υπεύθυνη δήλωση

Α)Θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο και θα συμπληρώσετε τα απαραίτητα στοιχεία

Β) Υπεύθυνη δήλωση του έτερου κηδεμόνα

2 Βιβλιάριο Υγείας από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών. Βιβλιάριο εμβολιασμού – υγείας του μαθητή ή άλλο στοιχείο στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
3 Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (συμβόλαιο, λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, κινητής τηλεφωνίας ή φορολογική δήλωση)
4 Χρήση κωδικών (taxisnet) για να κάνετε την ηλεκτρονική εγγραφή (https://proti-eggrafi.services.gov.gr/)
Β. Υποβάλλεται άμεσα
5 Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή Από κρατικό νοσοκομείο ή ιδιώτη παιδίατρο. Θα σας δοθεί το έντυπο με την εγγραφή
Γ. Απαιτείται για την εγγραφή:
6 Πρόσφατο Πιστοποιητικό Γέννησης Θα αναζητηθεί αυτεπάγγελτα από το Σχολείο.
Δ. Πρόσθετα δικαιολογητικά κατά περίπτωση:
7 Εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια, σχετική ιατρική γνωμάτευση
8 Τυχόν διάγνωση από ΚΕΔΑΣΥ ή Αναγνωρισμένο Δημόσιο Ιατροπαιδαγωγικό Κέντρο
9 Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)
ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ Οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται στο Νηπ/γειο προσκομίζοντας τα δικαιολογητικά που αναφέρονται παραπάνω

καθώς και πιστοποιητικό γέννησης επίσημα μεταφρασμένα

χωρίς τη δέσμευση της ημερομηνίας έκδοσης

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Για περισσότερες πληροφορίες, απευθυνθείτε στην προϊσταμένη του Νηπ/γειου Λουτρακίου

στο τηλέφωνο 2384091058 καθημερινά από τις 12:10 ως τις 12:30 μμ

Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού 29 Σεπτεμβρίου 2023