Επίσκεψη στον φούρνο της γειτονιάς

Σήμερα επισκεφτήκαμε τον φούρνο της γειτονιάς! Η κυρία Ελένη μας  έδειξε τον τρόπο παρασκευής του ψωμιού ,τα μηχανήματα και τον φούρνο .Φτιάξαμε τα δικά μας μπισκοτάκια, τα οποία έφτασαν ψημένα στο σχολείο!received 490225739722810 1 Ευχαριστούμε κυρία Ελένηreceived 1444205372653424

Μαθαίνω για τον κρόκο Κοζάνης και παίζω με τα bee bot.

1. IMG αυτηIMG 20221013 110744IMG 20221013 105413Σήμερα 14 Οκτωβρίου είχαμε την χαρά να υποδεχτούμε στο Νηπιαγωγείο μας την κυρία Αντιγόνη Τσίρου, υπεύθυνη του Πόλου Εκπαιδευτικής  Καινοτομίας, Τεχνολογίας, Πληροφορικής και Τεχνολογίας Κοζάνης.(Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε),η οποία σε συνεργασία με τον Συνεταιρισμό Κροκοπαραγωγών Κοζάνης ,έκανε μια πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση.

Λειτουργία edupass

Λειτουργία edupass- Ενημέρωση γονέων

Από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021 τίθεται σε λειτουργία για τις δημόσιες σχολικές μονάδες η πλατφόρμα edupass.gov.gr, η οποία αποτελεί ένα επιπλέον εργαλείο για την υγειονομική θωράκιση της δια ζώσης λειτουργίας των δημόσιων εκπαιδευτικών δομών. Χάρη στο edupass.gov.gr o Διευθυντής της σχολικής μονάδας θα μπορεί ανά πάσα στιγμή να επιβεβαιώνει ότι εντός της σχολικής μονάδας βρίσκονται μόνο πρόσωπα (μαθητές/τριες, εκπαιδευτικοί/μέλη Ε.Ε.Π.-Ε.Β.Π., επισκέπτες), τα οποία πληρούν τις προϋποθέσεις φυσικής παρουσίας στη δια ζώσης εκπαιδευτική διαδικασία.

Στην πλατφόρμα ενσωματώνονται όλες οι λειτουργίες του self-testing.gov.gr και η διαδικασία έκδοσης της Σχολικής Κάρτας για COVID-19.

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας και τα νέα του σχολείου μας.