Εικόνα Καραβιού Νηπιαγωγείου Χώρας Κυθήρων 1

Καλωσόρισμα!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του Νηπιαγωγείου Χώρας Κυθήρων,

Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο της σχολικής μας μονάδας που έχει ως σκοπό την καλύτερη επικοινωνία και συνεργασία μεταξύ μας, λαμβάνοντας υπόψη φυσικά τις ιδιαίτερες ανάγκες της εποχής μας.

Στο συγκεκριμένο ιστότοπο θα αναρτάται υλικό από τις δραστηριότητες που υλοποιούνται στις σχολικές αίθουσες και οποιαδήποτε άλλη δράση σχετική με το σχολείο. Είναι σημαντικό να μοιραζόμαστε τη γνώση και την εμπειρία μας καθώς με αυτό τον τρόπο θέτουμε τις βάσεις για την καλύτερη διαμόρφωση του χαρακτήρα του παιδιού, την ποιοτικότερη καλλιέργεια αξιών και δεξιοτήτων και την ασφαλέστερη προετοιμασία του για τη ζωή.

Είναι αρκετά εποικοδομητικό να υλοποιούνται τέτοιες προσπάθειες. Σε αυτό το σημείο, θα ήθελα να ευχαριστήσω τις συναδέλφους για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια που παρείχαν όλο αυτό το χρονικό διάστημα για να μπορέσει να λειτουργήσει το ιστολόγιό μας.

Καλή πλοήγηση!