Τα φρούτα του φθινοπώρου!!

Τα φρούτα του φθινοπώρου είναι γεμάτα χρώματα και αρώματα και φυσικά γεμάτα βιταμίνες!

Ας τα γνωρίσουμε λοιπόν…Μήλο,αχλάδι, κυδώνι,σταφύλι, ρόδι!!

Αγαπημένο θέμα πολλών ζωγράφων!!!

Φτιάχνουμε και μεις την δική μας φθινοπωρινή φρουτοσαλάτα αφού ακούσουμε το ποίημα!Ευκαριά να εξασκηθούμε και στα χρώματα!

Διαλέγουμε το αγαπημένο μας φρούτο και προσπαθούμε να το γράψουμε!

Παίζουμε κινητικά παιχνίδια ισορροπίας και συνεργασίας με μήλα!

Και μια κατασκευή!!!

Γνωριμία με το όνομά μου!

Ζωγραφίζουμε το αρχικό του ονόματός μας με την τεχνική zentagle art!

Καλό καλοκαίρι!!

Φέτος γιορτάσαμε λίγο διαφορετικά τη λήξη του σχολικού έτους και την έλευση του καλοκαιριού με αθλοπαιδιές στην αυλή μας, χωρίς την παρουσία γονέων.

Παρ΄όλα αυτά το απολαύσαμε και περάσαμε υπέροχα!!!

Καλό και ασφαλές καλοκαίρι!!!

Τα «διπλώματα» μας!

Το εξώφυλλό μας!

Το εσωτερικό με το μοναδικό μας παλαμοαποτύπωμα και τα αναμνηστικά μας από το πρόγραμμα etwinning  «Μένουμε σπίτι μαζί»!

Και τέλος το αλφαβητάρι της ζωής για να μας θυμίζει κάθε μέρα τί πραγματικά είναι σημαντικό στη ζωή!!

Αναμνηστικά σχολικής χρονιάς…

Φτιάχνουμε λαχταριστά καρπούζια που θα στολίσουν τις σακούλες με τους φακέλους μας….

21 Ιουνίου-Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ

Γιορτή του Πατέρα ή Ημέρα του Πατέρα ονομάζεται η ετήσια κινητή εορτή προς τιμήν του πατέρα, των πατρικών δεσμών και γενικά της επιρροής των πατέρων στην κοινωνία.

Στην Ελλάδα, όπως και στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες, η γιορτή του πατέρα είναι κινητή και γιορτάζεται πάντα τη τρίτη Κυριακή του Ιουνίου. Φέτος θα εορταστεί την ερχόμενη Κυριακή 21 Ιουνίου.

Οι αγαπημένοι μου φίλοι τη χρονιά που πέρασε!

Ζωγραφίζω τους αγαπημένους μου φίλους που περάσαμε όμορφες στιγμές στο Νηπιαγωγείο!