Εκπαιδευτική επίσκεψη

Στα πλαίσια επαφής των παιδιών με τις πρώτες ύλες και την παραγωγή τους, επισκεφθήκαμε έναν εξαιρετικό χώρο όπου τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να παρατηρήσουν τη διαδικασία εκτροφής ζώων που τα προϊόντα τους είναι εξαιρετικά χρήσιμα και απαραίτητα για τον άνθρωπο.
Τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να εκφράσουν τις απορίες τους στους υπεύθυνους προκειμένου να γνωρίσουν καλύτερα όλη τη διαδικασία.

Κατηγορίες: Δράσεις | Γράψτε σχόλιο

Εγγραφές σε Δημοτικά Σχολεία

ΕΞΕ – 15012 – 2023 – `Εγγραφές μαθητών τριών στα Δημοτικά Σχολεί για το σχολικό έτος 2023-24`

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας παραθέτουμε την εγκύκλιο εγγραφών στα Δημοτικά Σχολεία.
Προθεσμία εγγραφών 1-20 Μαρτίου.

Εγγραφές σε Νηπιαγωγεία

ΕΞΕ – 15035 – 2023 – «Εγγραφές μαθητών τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2023-24»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας παραθέτουμε την εγκύκλιο για τις εγγραφές στα Νηπιαγωγεία.
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 1-20 Μαρτίου.

Καλη σχολικη χρονια!

Οι εκπαιδευτικοι του Νηπιαγωγειου Καββαδαδων σας ευχομαστε μια καλη, δημιουργικη σχολικη χρονια γεματη με υγεια!

IMG 20220909 110638

Αλλαγη τηλεφωνικου αριθμου.

Σας ενημερωνουμε οτι στα πλαισια της εφαρμογης του προγραμματος “Συζευξις” στη σχολικη μας μοναδα, ο τηλεφωνικος αριθμος εχει αλλαξει σε 2663360660.

Ο παλιος θα συνεχισει να ισχυει για περιορισμενο χρονικο διαστημα παραλληλα με τον νεο.

Κατηγορίες: Ενημερώσεις | Γράψτε σχόλιο

Πρώτη ενημερωτική συνάντηση

Εχθές ημέρα Πέμπτη 8/09 πραγματοποιήθηκε η πρώτη ενημερωτική συνάντηση εκπαιδευτικών-γονέων.

Ευχόμαστε σε όλους μία καλή, γεμάτη δημιουργίες σχολική χρονιά!

Κατηγορίες: Ενημερώσεις | Γράψτε σχόλιο

Οπτικοποιημένες οδηγίες δήλωσης self test μέσω της πλατφόρμας edupass

Στο παρακάτω αρχείο θα βρείτε οπτικοποιημένα τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε για τη δήλωση αποτελεσμάτων του self test στην πλατφόρμα edu pass.

Λήψη αρχείου

Το τεστ εξακολουθεί να γίνεται κάθε Δευτέρα και Πέμπτη οπότε και δηλώνετε τα αποτελέσματα στο edupass.gov.gr.

Διακοπη λειτουργιας μαθηματων

Αυριο Παρασκευη 15/10 τα σχολεια ολων των Δημων της Κερκυρας θα παραμεινουν κλειστα λογω δυσμενων καιρικων συνθηκων.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Κανονικα αυριο 8/10/2021 η λειτουργια των σχολικων μοναδων.

Κανονικα θα λειτουργησουν αυριι Παρασκευη ολες οι σχολικες μοναδες Πρωτοβαθμιας (Νηπιαγωγεια, Δημοτικα) και Δευτεροβαθμιας (Γυμνασια, Λυκεια) Εκπαιδευσης του Νομου μας.

Εναρξη Σχολικης χρονιας 2021-2022

Τη Δευτερα 13/09/2021 θα πραγματοποιηθει ο Αγιασμος στον προαυλιο χωρο του σχολειου μας. Παρακαλουμε οι μαθητες να φερουν μαζι τους τη βεβαιωση αρνητικου αυτοδιαγνωστικου ελεγχου Covid-19. Θα ακολουθησει ολιγολεπτη ενημερωτικη συναντηση.

Τηρουμε τις απαραιτητες αποστασεις – μενουμε ασφαλεις.

Καλη σχολικη χρονια σε ολους!!

Κατηγορίες: Έναρξη μαθημάτων, Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο