Περάσαμε υπέροχα!

Πράγματι μια υπέροχη εκδρομή! Η παράσταση του Μικρού Πρίγκηπα ήταν πολύ ποιοτική ενώ οι περυσινοί μαθητές θυμόντουσαν πολύ καλά την ιστορία (θυμίζουμε πως πέρυσι το είχαμε δουλέψει ως πρότζεκτ και είχαμε παρουσιάσει σε ανοικτή εκδήλωση τη δουλειά μας). Η διαδραστικότητα που περιλάμβανε η παράσταση έδινε ζωντάνια και κρατούσε το ενδιαφέρον των παιδιών, αφού τα προβλημάτιζε και τα οδηγούσε σε υποθέσεις!

Η επίσκεψή μας στο Δημοτικό Σχολείο ήταν μια αληθινή έκπληξη: μας υποδέχτηκαν πολύ όμορφα, γνωριστήκαμε, ανταλάξαμε βιβλία και υποσχέσεις…οι μαμάδες της δευτέρας μας είχαν ετοιμάσει πάρα πολλά και πολύ ωραία κεράσματα και χυμούς, ενώ εμείς δεν παραλείψαμε να κάνουμε ένα δώρο στην τάξη της δευτέρας. Στο τέλος  βγήκαμε διάλειμμα μαζί με τα παιδιά και πριν φύγουμε “τρυπώσαμε” σε όλες τις τάξεις.

Ευχαριστούμε πολύ την κ Γεωργία, τον κ Βασίλη και τις μαμάδες της Δευτέρας τάξης: σ’ αυτές αφιερώνουμε και το παρακάτω βιντεάκι.