η Φρουτοπία μας εμπνέει!!!και για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου.

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΕΡΡΩΝ | Κατηγορία θεματικα | , στις 17-02-2017

εμείς μπορεί να έχουμε σχεδιάσει τα προγράμματα μας, αλλά φυσικά δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από την επικαιρότητα…14 Φεβρουαρίου και σχεδόν όλοι οι μαθητές μας ξέρουν για τη γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου…οι μαμαδες μας είναι ακόμη πολύ…νέες!!!

έτσι κι εμείς για να μη τυχόν ξεχάσει ο μπαμπάς να της πάρει δώρο το ετοιμάζουμε με τα χεράκια μας!!!

κυριολεκτικά με τα χεράκια μας1

ενας κήπος λουλουδο-καρδούλες!

θυμόμαστε από όσα παραμύθια του κ.Τριβιζά έχουμε διαβάσει ως τώρα Αγαπημένους και Αγαπημένες…σίγουρα το ερωτευμένο κολοκυθάκι ο Θάνος, ο κύριος Ζαχαρίας και η κυρία Γλυκερία, ο Αβυ το κουνάβι και Φιφίτσα η νυφίτσα, αλλά και ο καημένος ο Βρασίδας το κρεμμυδι που δεν τον θέλει η Μαρουλίτα και προτιμά το νερόβραστο κολοκυθάκι..περι ορέξεως…κολοκυθόπιτα!

ο Ιωάννης όμως θέλει να φτιάξουμε κάτι για να χαρίσουμε στον δικό μας αγαπημένο-η κι όχι μόνο για τη μαμα!

τα κορίτσια βάζουν την κάρτα τους στο συρτάρι του αγαπημένου τους…

τα αγόρια στο συρταρι της αγαπημένης τους συμμαθήτριας

οι κυρίες φρόντισαν να μη μείνει κανείς παραπονεμενος….

όλοι χαρούμενοι δειχνουν την κάρτα που βρήκαν στο συρταράκι τους!!