Καλώς ήρθατε στο Νηπιαγωγείο Χώρας Αμοργού

1694373514943

Το Νηπιαγωγείο Χώρας Αμοργού είναι ένα δημόσιο νηπιαγωγείο που ιδρύθηκε το 1988. Είναι κτισμένο στο παραδοσιακό οικισμό της Χώρας Αμοργού και βρίσκεται “κρυμμένο” ανάμεσα από το Δημοτικό Σχολείο και το Γυμνάσιο με Λ.Τ. Αμοργού.

Σκοπός του σχολείου μας είναι η ολόπλευρη και ισόρροπη ανάπτυξη των νηπίων μέσω της παροχής ποιοτικής εκπαίδευσης,  σ΄ ένα ασφαλές, ζεστό, χαρούμενο και φιλικό περιβάλλον που θα βοηθήσει τα παιδιά να αναπτύξουν την προσωπική τους ταυτότητα και να ξεδιπλώσουν τα ταλέντα τους.

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για το εκπαιδευτικό προσωπικό που απαρτίζει το σχολείο, το πρόγραμμα λειτουργίας της σχολικής μονάδας, τον εσωτερικό κανονισμό, αλλά και να πάρετε μια γεύση από τις δραστηριότητες και τα προγράμματα που υλοποιούνται στο σχολείο μας μέσα από τις ανακοινώσεις.

Καλώς ήρθατε…