Των 3 ιεραρχών.προστατες των γραμμάτων!!

Μάθαμε στο σχολείο μας για τους 3 ιεράρχες τους προστάτες των γραμμάτων και γιατί πρέπει να αγαπάμε το σχολείο μας!!! συζητήσαμε ,αναρωτήθηκαμε, φτιάξαμε κατασκευή, παρακολουθήσαμε εκπαιδευτικά βίντεο και πήγαμε στην εκκλησία!!! Λάβαμε την θεία κοινωνία και πήραμε τον άρτο!! Χρόνια πολλά σε εμάς τους μικρούς μαθητές(αλλά τόσο μεγάλους γιατί μαθαίνουμε μεγάλα πράγματα) τους δασκάλους και καλή φώτιση για όλους!!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Ο Μολυβενιος Στρατιώτης μας ενθουσίασε!!

Η παράσταση που παρακολουθήσαμε στο Δημοτικό θέατρο Μυτιλήνης ήταν εκπληκτική!!!Τα παιδιά μέσα από τις ερμηνείες και τα σκηνικά ταξίδεψαν μαζί με την βάρκα του μολυβενιου στρατιώτη προς την αγάπη γιατί η αγάπη πάντα στο τέλος κερδίζει!!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Χ όπως χειμώνας!!

Ήρθε ο χειμώνας αλλά χιόνι πουθενά!!!!!

Έτσι και εμείς πήραμε χαρτί και μπογιές και φτιάξαμε τον δικό μας χιονάνθρωπο!!!!! Ελπίζουμε να το φτιάξουμε και στα αλήθεια!!!!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χ όπως χειμώνας!!

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε το «Ιστολογείν»!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | 1 σχόλιο