ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ.

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της, αφήνοντάς μας πολλές χιλιάδες αναμνήσεις από ευχάριστες και δημιουργικές στιγμές. Καλό ταξίδι στα πουλάκια μας που πετάνε μακριά από την πρώτη φωλιά τους. Εμείς θα είμαστε εδώ περιμένοντας τα επόμενα.
ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
ΓΙΟΡΤΗ
ΓΙΟΡΤΗ1
ΓΙΟΡΤΗ2
ΓΙΟΡΤΗ3
ΓΙΟΡΤΗ4
ΓΙΟΡΤΗ5ΓΙΟΡΤΗ6

ΛΗΞΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ: “ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΠΑΙΔΙΑ-ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ”

Το τελευταίο Εργαστήριο Δεξιοτήτων του Νηπιαγωγείου μας έληξε με τον καλύτερο τρόπο: επίσκεψη στη φάρμα του κ. Δημήτρη Κοντρόπουλου στον Άγιο Αθανάσιο και στη συνέχεια ένα τέλειο πικ νικ και παιχνίδι στη φιλόξενη αυλή των αγαπημένων μας φίλων, της κ. Ρένας και του κ. Σάκη.
ΦΑΡΜΑ1
ΦΑΡΜΑ2
ΦΑΡΜΑ3
ΦΑΡΜΑ4

“ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΓΑΠΗ”

Το Νηπιαγωγείο μας φέτος με μεγάλη ευαισθησία και αίσθημα αλληλεγγύης, συμμετείχε στην εκστρατεία συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης για οικογένειες που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα στην πόλη μας, που διοργανώθηκε από την Ένωση Κυριών Δράμας. Οι γονείς και τα παιδιά μας ανταποκρίθηκαν άμεσα και αποτελεσματικά.
Ευχαριστήριο

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΟΥ ΑΥΓΟΥ

Ολοκληρώνοντας δραστηριότητες και κατασκευές πασχαλινές, ετοιμαζόμαστε για τις διακοπές μας με τον EASTER BANNY. Οι Νηπιαγωγοί μαζί με την κυρία Ρέα την εκπαιδευτικό των Αγγλικών, προετοιμάσαμε το κυνήγι του πασχαλινού αυγού και περάσαμε όλοι υπέροχα!
BANNY

LET’S DO IT GREECE. Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου μας στη δράση. Μέρα 1η. Όταν συνεργαζόμαστε, πετυχαίνουμε το καλύτερο!

Σημείο δράσης: Η αυλή του σχολείου μας.
Περιγραφή δράσης: Εκπαιδευτικοί, γονείς και παιδιά σε μία κοινή δράση φροντίδας του Νηπιαγωγείου μας, εσωτερικά και εξωτερικά.
Κατηγορία: Δράση Εβδομάδας Εθελοντισμού στα Σχολεία.
lets5
lets4
Lets1
lets2
lets3
ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ…….

2ο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ “ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ”

Ολοκληρώθηκε και το δεύτερο Εργαστήριο Δεξιοτήτων του Νηπιαγωγείου μας από την ενότητα “Δημιουργώ και Καινοτομώ”, με τίτλο “Οι Ταξιδευτές του Διαστήματος”.
Αφού λοιπόν ασχοληθήκαμε με πλανήτες και διαστημόπλοια, είμαστε έτοιμοι να φορέσουμε τον εξοπλισμό μας και να ξεκινήσουμε….
ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ1

ΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ2

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ

Μια καταπληκτική εμπειρία βίωσαν οι μικροί μαθητές μας, σήμερα στο VENUS TENNIS CLUB. Στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων “Κυκλοφορώ με ασφάλεια”, μέσα από βιωματικές δράσεις και παιχνίδια, κατέκτησαν βασικούς κανόνες κυκλοφορίας πεζών και οχημάτων, εξοικειώθηκαν με τα σήματα οδικής κυκλοφορίας και έπαιξαν κινητικά παιχνίδια άκρως διασκεδαστικά.
ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ1

ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ2