Ο Κήπος της Ποίησης

Εδώ που χρόνια φυτεύουμε, σκαλίζουμε, ξεβοτανίζουμε, παίζουμε, σκαρφαλώνουμε, εξερευνούμε και μαθαίνουμε, στη σχολική μας την αυλή…

Σε αυτό τον τόπο η ποίηση συνομίλησε με την φύση, τα ποιήματα έχτισαν τισ φωλιές τους, και τα παιδιά έδωσαν την φωνή τους στα δέντρα, τα αρωματικά φυτά και τα λουλούδια των κήπων.

Εδώ, δημιουργήθηκε ο Κήπος της Ποίησης

“Γεννήθηκα σε χώματα νησιωτικά,

απλωμένοι λεμονανθοί στο πέλαγο”

Αφιερωμένο με αγάπη στα παιδιά του νηπιαγωγείου και τις οικογένειές τους