Στιγμιότυπο από 2017-01-14 23:07:56

Στιγμιότυπο από 2017-01-14 19:50:27

Εργασία 4.3: Εγκατάσταση προγράμματος από το κέντρο λογισμικού

εργασία 4.3 2017-01-12 22:18:34
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασία 4.3: Εγκατάσταση προγράμματος από το κέντρο λογισμικού

Στιγμιότυπο από 2017-01-11 15:36:55

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Ένα όμορφο βίντεο για τα φρούτα και τα λαχανικά.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ένα όμορφο βίντεο για τα φρούτα και τα λαχανικά.

Πρωινό Γεύμα: Το ξεκίνημα της μέρας!

Τι είναι το πρωινό.

Πρωινό είναι το πρώτο γεύμα που το καταναλώνουμε το πρωί όταν ξυπνάμε και πριν αρχίσουμε τις δραστηριότητες μας.

Το πρωινό είναι ένα γεύμα που μας δίνει ενέργεια και θρεπτικά συστατικά, για να ξεκινήσουμε εφοδιασμένοι την ημέρα μας. Μπορούμε άμεσα να αισθανθούμε μεγαλύτερη αντοχή και εγρήγορση τόσο σε πνευματικά όσο και σωματικά θέματα. Δηλαδή, όταν τρώμε πρωινό, μπορούμε πιο εύκολα να συγκεντρωθούμε στο σχολείο, έχουμε πιο δυνατή μνήμη και είμαστε πιο καλοί στα μαθήματα, αλλά και πιο γρήγοροι στο διάλειμμα ή στη γυμναστική. Επίσης, το πρωινό βοηθάει να μην πεινάμε πολύ μέχρι το επόμενο γεύμα, οπότε και να καταναλώνουμε μεγάλες ποσότητες τροφής. Με αυτό τον τρόπο διατηρούμε ένα φυσιολογικό σωματικό βάρος. Τέλος, αποτελεί μια καλή συνήθεια για τη ζωή μας και μελλοντικά!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρωινό Γεύμα: Το ξεκίνημα της μέρας!

Καλημέρα κόσμε!