ΠΑΡΑΛΑΒΗ self test

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο ,Τετάρτη 19/01/2022 έως και το Σάββατο,22/01/2022  ξεκινά η έναρξη διάθεσης από τα φαρμακεία  Self Test για τους μαθητές  . Κάθε δικαιούχος θα παραλάβει 5 self test για το χρονικό διάστημα από 24/01/2022 έως 08/02/2022.

Η προϊσταμένη  του 5ου  Νηπιαγωγείου Αμαλιάδας

Νικολίτσα Γαλανοπούλου

Χριστούγεννα ήρθαν πάλι!!!

Φέτος θα γιορτάσουμε στο νηπιαγωγείο μας τα Χριστούγεννα, κάνοντας μια μικρή χριστουγεννιάτικη γιορτή στις 23/12/2021 ,με πολλά ποιήματα ,χορευτικά και τραγούδια….Στο τέλος του διδακτικού ωραρίου όλα τα παιδάκια θα πάρουν τις κατασκευές τους και φυσικά χριστουγεννιάτικα γλυκίσματα!!!Την Πέμπτη σας περιμένουμε λοιπόν μικρά μας καλικαντζαράκια!!!

Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά!!!

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί Γονείς- Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε την Τετάρτη 27-10-2021 όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 χωρίς τσάντες. Θα πραγματοποιηθούν εορταστικές  εκδηλώσεις σύμφωνα με το πνεύμα της ημέρας εντός του κάθε τμήματος  , τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας για τον περιορισμό της διασποράς του COVID – 19 και σύμφωνα με τη σχετική Υπουργική Απόφαση του ΥΠΑΙΘ. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 9.45  με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους. Την ημέρα αυτή ΔΕΝ  θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

Από τη Διεύθυνση του Νηπιαγωγείου