Σ Υ Γ Χ Ρ Ο Ν Η Φ Υ Σ Ι Κ Η

Νίκος Παπαδάκης, Φυσικός, Πρότυπο ΓΕΛ Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά

Η αρχή της αβεβαιότητας του Heisenberg

Πώς η Φυσική σωματιδίων μπορεί να σώσει τη ζωή σας

Από νέα φάρμακα ως τη θεραπεία του καρκίνου, τα εργαλεία που χρησιμοποιεί η φυσική των σωματιδίων παίζουν πρωτεύοντα ρόλο στα νοσοκομεία σ’ όλο τον κόσμο.

O επιταχυντής του CERN σε 6 λεπτά!!

«Προχωρημένα Μαθήματα Φυσικής Στοιχειωδών Σωματιδίων- 3o Masterclass στον Πειραιά 2016-2017»

standard-model-particle-physics-unexpected-particle-2

Το Πρότυπο Γενικό Λύκειο της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά με τη συνεργασία της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου και του Πανεπιστημίου Πειραιώς, προγραμματίζει τη διοργάνωση ημερίδας με θέμα:

«Προχωρημένα Μαθήματα Φυσικής Στοιχειωδών Σωματιδίων- 3o Masterclass  στον Πειραιά 2016-2017».

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!