ΔΡΙΤΣΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Ο ΛΑΟΥΤΙΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Μαρ 201818

Την Τετάρτη 21/3/2018 θα έρθει στο σχολείο η Κα Καίτη Κουλλιά για να μας παρουσιάσει τον Λαουτιέρη της Αγάπης μια διαδραστική μουσικοθεατρική παράσταση.

Για περισσότερς πληροφορίες: https://www.talcmag.gr/paidiko-theatro/o-laoutieris-tis-agapis/

από κάτω από: ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο ΛΑΟΥΤΙΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

Φεβ 201825

Την Παρασκευή 23/2/2018 τα παιδάκια μας μαζί με τις δασκάλες τους επισκέφθηκαν το  Ι.Μ.Ε. για να παρακολουθήσουν στη Θόλο το πρόγραμμα “Κατακτώντας τους ουρανούς”.

Δυστυχώς όμως μια βλάβη στη Θόλο δεν μας επέτρεψε να το δούμε αλλά αντί αυτού παρακολουθήσαμε το ICE AGE Στην Εποχή των παγετώνων . Τελικά ίσως η βλάβη να ήταν για καλό γιατί τα παιδιά παρόλο που ήταν κουρασμένα από την καθυστέρηση, ενθουσιάστηκαν με την έκθεση και τα 3D προϊστορικά ζώα.

Ευχαριστούμε Ι.Μ.Ε για τα αξιόλογα και προσεγμένα προγράμματα που προσφέρετε πάντα.

από κάτω από: ΕΚΔΡΟΜΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

ΚΑΛΗ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ & ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ

Φεβ 201818

από κάτω από: ΑΠΟΚΡΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΗ ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ & ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ

ΟΙ ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ ΜΑΣ

Φεβ 201818

΄Ετοιμοι και οι χαρταετοί του ολοήμερου τμήματος. Καλό πέταγμα παιδιά!

από κάτω από: ΑΠΟΚΡΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΙ ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ ΜΑΣ

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Φεβ 201810

Την Παρασκευή 16/2/2018 θα γίνει το αποκριάτικο πάρτυ του σχολείου μας. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΝΤΥΘΟΥΝ ΜΑΣΚΑΡΑΔΕΣ, ΘΑ ΧΟΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΟΥΜΕ
ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

από κάτω από: ΑΠΟΚΡΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ

Φεβ 20189

Στις 8/2/2018 Τσικνοπέμπτη γιορτάσαμε με τα παιδάκια μας, χορέψαμε,φάγαμε και στο τέλος φύγανε με τις μάσκες τους μονόκεροι για τα κοριτσάκια και lego ninjago για τα αγοράκια,φτιαγμένες από τα παιδιά.

από κάτω από: ΑΠΟΚΡΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Φεβ 20187

Με αφορμή την επίσκεψη στο Αστεροσκοπείο είχαμε κατασκευάσει με τα παιδιά επιτραπέζια με θέμα το διάστημα με τα οποία έπαιξαν με πολύ ενδιαφέρον.

ΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΠΡΩΤΟ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ

από κάτω από: ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟ

Φεβ 20187

Στις 7/2/2018 ημέρα Τετάρτη πήγαμε με τα δύο τμήματα του νηπιαγωγείου μας επίσκεψη στο Αστεροσκοπείο Πεντέλης το οποίο έχει εκπαιδευτικό πρόγραμμα “ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ”. Τα παιδιά ξετρελάθηκαν με το χώρο και ειδικά με το τεράστιο τηλεσκόπειο.

Για όποιον θέλει περισσότερες πληροφορίες: https://www.astro.noa.gr/gr/visitorcenter/penteli/

από κάτω από: ΕΚΔΡΟΜΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟ

ΑΠΟΚΡΙΕΣ!!!

Φεβ 20186

Θα ντυθούμε καρναβάλια.ΠΑΛΙ!!!!

από κάτω από: ΑΠΟΚΡΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΚΡΙΕΣ!!!

Καλημέρα κόσμε!

Φεβ 20186