Παλιές Ιστορικές Φωτογραφίες

Οδηγίες : Ανοίξτε σε πλήρη έκταση τον φυλλομετρητή σας για να τις δείτε (Πλήκτρο κάτω αριστερά της νέας οθόνης).

Κατηγορίες: Νεότερη Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Νεότερη Ιστορία

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Μεσαιωνική Ιστορία

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Πρόγραμμα ΕΡΑΤΩ – Aναπαράσταση αρχαίου Θεάτρου σε 3d

Το πρόγραμμα ERATO αφορούσε την εικονική αναπαράσταση αρχαίων θεάτρων και ωδείων. Σχετικές πληροφορίες εδώ

Κατηγορίες: Αρχαία Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Φωτογραφίες της Αθήνας 18ος- 19ος αιώνας

Κατηγορίες: Νεότερη Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Περιήγηση στην Καπέλα Σιξτίνα

Για μια τρισδιάστατη περιήγηση στην Καπέλα Σιξτίνα από το μουσείο του Βατικανού κάντε κλικ στην εικόνα

Κατηγορίες: Μεσαιωνική Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Sky in motion

The sky in motion! Ancient temples, old churches, stone bridges, a castle, a ship wreck, and a wind mill, all combined with celestial objects. This is a timelapse collection that took me two years to assemble. Many thanks to my niece Anna for suggesting me the song for the video!

This inspirational song is the orchestral version of Undisclosed Desires from Muse.

Κατηγορίες: Γενικά, Νεότερη Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Μαθησιακά Αντικείμενα στο Φωτόδεντρο για τη Βυζαντινή Ιστορία

Μαθησιακά Αντικείμενα στο Φωτόδεντρο για τη Βυζαντινή Ιστορία:

Φυλλάδιο Ιστορίας

Κατηγορίες: Γενικά, Μεσαιωνική Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Φωτόδεντρο

Το Φωτόδεντρο είναι ο Εθνικός Συσσωρευτής Εκπαιδευτικού Περιεχομένου για την Πρωτοβάθμια και τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Αποτελεί την κεντρική e-υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας για την ενοποιημένη αναζήτηση και διάθεση ψηφιακού εκπαιδευτικού περιεχομένου στα σχολεία. Είναι ανοιχτό σε όλους, μαθητές, δασκάλους, γονείς αλλά και κάθε ενδιαφερόμενο.

Συνέχεια

Κατηγορίες: Αρχαία Ιστορία, Γενικά, Ιστορία, Μεσαιωνική Ιστορία, Νεότερη Ιστορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο