Διαδικτυακός Εκφοβισμός

Εφόσον το διαδίκτυο αποτελεί πια μέρος της καθημερινής μας ζωής, καλό θα ήταν να μάθουμε κάποια πράγματα για τους κινδύνους που κρύβει και πώς μπορούμε να τους αντιμετωπίσουμε. Στη συνέχεια παραθέτω μια παρουσίαση για τον διαδικτυακό εκφοβισμό που ανέβασα στο slideshare.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαδικτυακός Εκφοβισμός

Ασφαλές διαδίκτυο

Στο παρακάτω άρθρο μπορείτε να διαβάσετε μερικές ωραίες συμβουλές για μια ασφαλή περιήγηση στο Διαδίκτυο και να παρακολουθήσετε ένα μικρό βιντεάκι για το cyber bullying. Καλή διασκέδαση!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ασφαλές διαδίκτυο

Παζλ

Μέσω της Web 2 εφαρμογής jigidi έφτιαξα δύο παζλ με λουλούδια. Μπορείτε να τα προσπαθήσετε!

Κίτρινες τουλίπες

Πρωτομαγιάτικα λουλούδια

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παζλ

Πρόγραμμα ανταλλαγής χριστουγεννιάτικων στολιδιών

Το πρώτο τρίμηνο του σχολικού έτους 2016-2017 συμμετείχα με την Ά-Β΄ τάξη του Δ.Σ.Άβαντα σε ένα πρόγραμμα ανταλλαγής χριστουγεννιάτικων στολιδιών με άλλα σχολεία από διάφορες χώρες της Ευρώπης. Το πρόγραμμα ονομαζόταν “European Christmas Tree Decoration Exchange”. Μπορείται να δείτε τα στολίδια που φτιάξαμε στο βίντεο που ακολουθεί.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα ανταλλαγής χριστουγεννιάτικων στολιδιών

Διατροφικές συνήθειες πρωινού

Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας: Υγεία και Διατροφή

Σχολείο:Δ.Σ.Άβαντα

Τάξη: Ά-Β΄

Η Ά-Β’ τάξη του Δ.Σ.Άβαντα πραγματοποίησε έρευνα για τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών της τάξης τους. Τα αποτελέσματα της έρευνας βρίσκονται εδώ

Το φύλλο εργασίας βάση του οποίου οι μαθητές πραγματοποίησαν την έρευνα βρίσκεται εδώ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διατροφικές συνήθειες πρωινού

ένα ακόμη άρθρο

Είμαι η Γκαβάκη Λαμπριάνα και κατάγομαι από την Ξάνθη, την όμορφη πόλη με τα χίλια χρώματα. Το πιο όμορφο σημείο της Ξάνθης είναι η Παλιά Πόλη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ένα ακόμη άρθρο

Καλημέρα κόσμε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!