nafdes's blog

ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΡΓΑ

Layout 1Layout 1Layout 1Layout 1

Bόλτα στα… πέριξ

Σήμερα το πρωί που τα σχολεία είναι κλειστά μια βολτούλα στις 07:30 με τον Ντούντου και τη Ζωή.

ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΑΓΑΘΟ

Εργασία του ΣΤ1  21ου ΔΣ Βόλου

Η ΤΑΞΗ ΜΟΥ

Το ΣΤ1 του 21ου ΔΣ Βόλου ενώ εργάζεται για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Το ταξίδι της Σταλίτσας”

Η Ελλάδα από ψηλά….μου έφτιαξε το κέφι..

Aerial viewing of Greece

Θέλει χρόνο για να το απολαύσετε…καθίστε αναπαυτικά και ευχαριστηθείτε την πτήση.

Χίλια μπράβο στον δημιουργό του..

ΛΙΜΝΗ ΠΟΛΥΦΥΤΟΥ

Την τελευταία φορά που το προσπάθησα μόλις με αντιλήφθηκαν την κοπάνησαν. Τώρα όμως η τύχη ήταν με το μέρος μου μιας και μόλις γύρισε ένας ψαράς με τη βάρκα του και τους τάιζε ψάρια καθώς αυτοί είχαν μαζευτεί γύρω από τη βάρκα. Πιάνοντας κουβέντα με τον ψαρά μου είπε πως τους έχει σαν κατοικίδια εδώ και 8 χρόνια. Παρατηρώντας τον είδα ότι την μισή του ψαριά την έδωσε στους πελεκάνους αφού τους είχε ιδιαίτερη αδυναμία . Και αυτοί με τον τρόπο τους του το ανταποδίδουν. Μέχρι και ονόματα τους είχε δώσει και είχαν μια ιδιαίτερη σχέση . Πολύ όμορφες εικόνες που πραγματικά τις χάρηκα. Μπράβο του που τους φροντίζει και αν περάσετε από κεί μην παραλείψετε να κάνετε ένα τσιγάρο παρέα με τον ψαρά και τους πελεκάνους του. Χωρίς να είμαι σίγουρη πιστεύω ότι είναι αποδημητικά πουλιά αλλά μάλλον η σχέση αυτή τους κρατάει εδώ και χρόνια εκεί.