Online English for all grades!

Καλωσορίσατε στον ιστότοπο των Αγγλικών του σχολείου μας. Από σήμερα το εκπαιδευτικό υλικό όλων των τάξεων, με το οποίο θα πρέπει να ασχοληθούν οι μαθητές/-τριες του σχολείου μας, θα βρίσκεται στον ακόλουθο ιστότοπο:

Μετάβαση στο padlet.com

Το υλικό περιέχει μαθήματα οργανωμένα με υλικό όπως παρουσιάσεις (power point or video), φύλλα εργασίας (τα οποία οι μαθητές μπορούν είτε να εκτυπώνουν, είτε να αντιγράφουν τις απαντήσεις στο πρόχειρο τετράδιο των αγγλικών), τραγούδια, online ασκήσεις, quiz, παιχνίδια κλπ. Η εξάσκηση είναι απαραίτητη και με την επιστροφή των παιδιών στο σχολείο θα γίνει έλεγχος και αξιολόγηση των ασκήσεων που κλήθηκαν να λύσουν. Σας εύχομαι καλή επιτυχία με την εξ αποστάσεως διδασκαλία! Να είστε καλά!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Online English for all grades!