Παρουσίαση του σχολείου μου

Το σχολείο μου βρίσκεται στον Άγιο Ιωάννη Ρέντη και, συγκεκριμένα, στην οδό Νάξου 60-64. Μεταστεγάστηκε σε αυτόν τον χώρο το 1993. Είναι δωδεκαθέσιο, διαθέτει άριστες υλικοτεχνικές υποδομές και έχει τρεις ορόφους, στους οποίους βρίσκονται οι αίθουσες Πληροφορικής, Μουσικής και Θεατρικής Αγωγής. Παρέχεται τραπεζαρία, όπου σιτίζονται οι μαθητές του ολοημέρου προγράμματος. Επιπλέον, περιμετρικά του, το κτίριο συνοδεύεται από κήπο που πέραν της αισθητικής εικόνας ενισχύει την βιωματική και περιβαλλοντική δραστηριότητα των παιδιών. Ακόμη, το σχολείο είναι βαμμένο με ζωντανά και χαρούμενα χρώματα, συμβάλλοντας έτσι στη δημιουργία ευχάριστης διάθεσης τόσο των διδασκόντων όσο και των διδασκόμενων. Διαθέτει άνετο και ασφαλές προαύλιο, ώστε να πληρεί τις προϋποθέσεις, για να φιλοξενήσει 285 μαθητές. Τέλος, έχουν παραχωρηθεί χώροι στάθμευσης από τον Δήμο, για να αποφευχθεί η πρωινή ταλαιπωρία.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση του σχολείου μου

Καλημέρα κόσμε!