Απόκριες 2018 – Φεστιβάλ μαθητικών μουσικών σχημάτων – Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2018

Μια ωραία πρωτοβουλία που ξεκίνησε  την πρώτη χρονιά λειτουργίας του σχολείου μας (σχολική χρονιά 2009-10), από τους 11 πρώτους  μαθητές του Μουσικού Σχολείου Άρτας, συνεχίζεται και υλοποιείται με μεράκι και κέφι  κάθε χρόνο την τελευταία Παρασκευή της Αποκριάς στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου. Πρόκειται για μουσικό φεστιβάλ, στο οποίο παίρνουν μέρος μικρά ή μεγαλύτερα μουσικά σχήματα αποτελούμενα από μαθητές του σχολείου.

Φέτος, έξι μουσικά σχήματα με μαθητές από όλες τις τάξεις του Γυμνασίου και του Λυκείου παρουσίασαν τραγούδια αγαπημένα σε όλους, μετέδωσαν κέφι, χαρά, αισιοδοξία και μεγάλη διάθεση για χορό.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν καθώς και στα μέλη του 15μελούς συμβουλίου του σχολείου που διοργάνωσαν και υλοποίησαν με άψογο τρόπο το φεστιβάλ.

Και του χρόνου!!!