διαγωνισμος χημειας

10:10/12.22.99LKΣτην τροποποίηση του Π.Δ. 46/2016 (αξιολόγηση των μαθητών/-τριών του Γενικού Λυκείου), προχωρά το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Η τροποποίηση αφορά στα εξής σημεία:

α) Δημιουργικές Εργασίες

β) Αξιολόγηση της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας του προγράμματος Γενικής Παιδείας στη Β΄ Ημερήσιου ΓΕΛ και Γ΄ Εσπερινού ΓΕΛ και

γ) Αξιολόγηση μαθημάτων στη Γ΄ Ημερησίου ΓΕΛ και στη Δ΄ Εσπερινού ΓΕΛ και απολυτήριες εξετάσεις.

Η σχετική απόφαση σε μορφή pdf.
πηγή

photo1

Διαχείριση της Διδακτέας – Εξεταστέας ύλης της ΧΗΜΕΙΑΣ της Γ΄ τάξης για το σχολ. έτος 2017 – 2018

228-08-2017 Μεταρρύθμιση και Αναβάθμιση του Γενικού Λυκείου και Νέο Σύστημα Εισαγωγής στην  Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
Η αναβάθμιση του Λυκείου σε μορφή pdf

Α ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

μαθήματα ( ώρες )

γενικής παιδείας

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε περισσότερα

οι αναθέσεις για το γυμνάσιο και το λύκειο: Αναθέσεις μαθημάτων

τροποποίηση

αναθέσεις ΕΠΑΛ

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για το έτος 2018 για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου.

Αναγνωρίζοντας ότι η υιοθέτηση αρχών όπως η συμμετοχή, η διαφάνεια και η λογοδοσία συνιστά απαραίτητη προϋπόθεση για τη χάραξη και άσκηση εθνικών πολιτικών, πολύ δε περισσότερο όταν καλούμαστε να συνδιαμορφώσουμε το Πλαίσιο Στρατηγικής και Δράσεων για την Ενδυνάμωση των Νέων με τους νέους, τις νέες και όλους όσους τους στηρίζουν, θέτουμε σε δημόσια προ διαβούλευση μια σειρά από ερωτήματα με στόχο τη συλλογή παρατηρήσεων, σχολίων και προτάσεων.
«Νεολαία ’17-’27: Πλαίσιο Στρατηγικής και Δράσεων για την Ενδυνάμωση των Νέων»

Υπολογισμός ΜορίωνΠανελλαδικές Εξετάσεις 2017 – Φόρμα Υπολογισμού

Το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2017 ΓΕΛ, ΕΠΑΛ και ειδικών μαθημάτων

συνεχίστε την αναζήτηση »