ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων, τα μαθήματα θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Την Πέμπτη 21/12/2023,  οι μαθητές της Β2 τάξης  μαζί με τους μαθητές της Β1 τάξης επισκέφθηκαν το ταχυδρομείο της περιοχής και ταχυδρόμησαν το γράμμα που είχαν γράψει στον Αϊ-Βασίλη.  Στη συνέχεια επέστρεψαν στο σχολείο και έψαλλαν στην αυλή μαζί με όλους  τους μαθητές τα κάλαντα των Χριστουγέννων.

ΚΑΛΑΝΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

Την Παρασκευή 8/12/2023, τα δύο τμήματα της Β Τάξης και τα δύο Τμήματα της  Γ Τάξης βγήκαν στην αυλή του σχολείου τραγούδησαν και δραματοποίησαν το πρώτο τραγούδι για την Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία ,΄΄ΤραγουδΑ.Μ.Ε.Α.πό ψηλά΄΄, με σκοπό να στηρίξουν το δικαίωμα αξιοπρέπειας και ευημερίας των ανθρώπων με αναπηρία.

Κατηγορίες: Παγκόσμιες Ημέρες | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αύριο , Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023, τελειώνουμε την 8η ενότητα της Γλώσσας Β Δημοτικού στο βιβλίο και στο τετράδιο εργασιών.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ