Συννεφόλεξο Moodle

Wordle: Moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συννεφόλεξο Moodle

Forests

Εικόνες από δάση και καλλιτέχνες που ασχολήθηκαν και εμπνεύστηκαν από αυτά.

Kathie klein ροζ εικόνα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Forests

Εντυπωσιακές γιρλάντες από την Kathy Klein

DSC01209-by-Kathy-Klein

«Λατρεύω τη φύση και το μεγαλείο της δημιουργίας της. Η τοποθέτηση των φύλλων στα κλαδιά, οι καρποί στους βλαστούς, τα πέταλα των λουλουδιών στα σωστά σημεία υποδηλώνουν πως η φύση είναι ένας εξαιρετικός καλλιτέχνης που φτιάχνει αψεγάδιαστα έργα τέχνης», λέει η καλλιτέχνις από την Αριζόνα Kathy Klein.

Αυτός άλλωστε ήταν και ο λόγος της ενασχόλησής της με τη δημιουργία τέχνης από φυσικά υλικά. Τα περίφημα danmalas (που στα σανσκριτικά σημαίνει «γιρλάντες από λουλούδια») δεν είναι τίποτα άλλο από την έμπνευση του καλλιτέχνη που επιλέγει να την αποτυπώσει σε πάρκα, δάση και παραλίες χρησιμοποιώντας μόνο φυσικά υλικά.

flower-mandalas-kathy-klein-2

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εντυπωσιακές γιρλάντες από την Kathy Klein