Ημερίδα E.E

ΘΕΜΑ: «Διεξαγωγή Ημερίδας »

Σας γνωστοποιούμε ότι η Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Τεχνολογίας σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Διπλωματούχων Μηχανικών Δ/θμιας Εκπ/σης (ΠΕΔΜΗΔΕ), το Σύλλογο Γεωπόνων Εκπαιδευτικών Ελλάδας (ΣΥΓΕΚΕ), την Ένωση Τεχνολόγων Εκπαιδευτικών (ΕΤΕ), την Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΠΕΚΤΕΓ) και τα Γραφεία Τεχνικών Συμβούλων Α΄ Αθήνας και Κρήτης, διοργανώνει ημερίδα με θέμα: «Η ερευνητική εργασία (Project) στο νέο σχολείο».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 02 Νοεμβρίου 2012, στην αίθουσα Γαλάτεια Σαράντη του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α, από τις 10:00 έως τις 14:00.

Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο, εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που έχουν αναλάβει το μάθημα των ερευνητικών εργασιών.

Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων παρακαλούνται να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ημερίδα αναδιαμορφώνοντας το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της σχολικής μονάδας ώστε να μην παρακωλύεται η εκπαιδευτική διαδικασία.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.pekate.gr.