ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Γνωστικό αντικείμενο: Μαθηματικά

Τάξη: ΣΤ΄Δημοτικού

Διδακτική ενότητα: ΚΕΦ.47 «Το πήρες το μήνυμα; (Άλλοι τύποι Γραφημάτων)»

Πραγματοποιήστε έρευνα σχετικά με τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών του σχολείου μας στο πρωινό γεύμα.

Εκμεταλλευτείτε τα διαλείμματα για να συγκεντρώσετε όσες περισσότερες απαντήσεις μπορείτε και παρουσιάστε τις απαντήσεις σε μορφή γραφήματος!

Θα σας χρειαστεί το παρακάτω  ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ για να σημειώσετε τις απαντήσεις.

Μετά ανοίξτε ένα λογισμικό υπολογιστικών φύλλων και δημιουργήστε έναν πίνακα σαν τον παρακάτω:

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ1 για κάθε μαθητή.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

3η Δεκεμβρίου Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Η 3η Δεκεμβρίου γιορτάζεται ως Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, με σκοπό να εστιάσουμε την προσοχή μας στα δικαιώματα και τις δυνατότητες των ατόμων με αναπηρία, να βελτιώσουμε την ποιότητα ζωής τους και να υλοποιήσουμε μεταρρυθμίσεις που θα εξασφαλίσουν την κοινωνική τους ενσωμάτωση.

Ας έρθουμε πιο κοντά…στους διαφορετικούς.

International_Day_of_People_with_Disability

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 3η Δεκεμβρίου Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Καλημέρα κόσμε!