Soirée Beaujolais Nouveau avec l’APF FU GRÈCE

Nous vous invitons à venir trinquer ensemble à l’arrivée du Beaujolais 2015 et à chanter des chansons françaises!

Dimanche 29 novembre, à 20h00, au Café-Bar « Το Μπαράκι της Διδότου». Pour plus de renseignements, veuillez contacter Mme Athéna Karathanou (akarathanou@apf.gr -6937318135) et Mme Elena Stefanopoulou (estefanopoulou@apf.gr – 6949795960)

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Soirée Beaujolais Nouveau avec l’APF FU GRÈCE

Διεθνές Συμπόσιο

Παιδαγωγική της Χαράς
Προς ένα Αντισυμβατικό Σχολείο

Διεθνές Συμπόσιο

Ρέθυμνο, 27-30 Μαΐου 2015

Το Διεθνές Συμπόσιο εντάσσεται στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 30 χρόνια ίδρυσης του
Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης

Το θέμα του Συμποσίου εστιάζει στην «Παιδαγωγική της Χαράς».
Αυτή η προσέγγιση σχετίζεται με τη συζήτηση για ένα «διαφορετικό», «αντισυμβατικό» Σχολείο και με καινοτόμες-εναλλακτικές πρακτικές του σχολείου και της Παιδαγωγικής του 21ου αιώνα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε εδώ

Paidagogiki tis haras

Κατά τη διάρκεια του Συμποσίου θα παρακολουθήσετε ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις όπως η παρακάτω

Τέλος θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε την όμορφη πόλη του Ρεθύμνου που θα σας φιλοξενήσει κατά τη διάρκεια του Συμποσίου