ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ
Αύριο είναι 1η Μαΐου και σε όλο τον κόσμο γιορτάζεται η διπλή πρωτομαγιά, Η γιορτή των λουλουδιών αλλά και η Παγκόσμια Ημέρα των Εργατών. Ακολουθούν ένα βίντεο και ένα παραμύθι που φιλοδοξούν να εξηγήσουν στα παιδιά αυτόν το διπλό εορτασμό.
βίντεο https://drive.google.com/file/d/1Q9lv_4v1wEkFq72UcaB-heb0qo7QvdI9/view
Ψηφιακό παραμύθι:https://read.bookcreator.com/UU6lC2Ru8nRV6hL2t1fdxh6q6ct2/1izGTIZDTTGkiOXN7HjNpw