Διαφοροποιημένη Διδασκαλία

Στα πλαίσια της Παράλληλης Στήριξης, πραγματοποιούμε σχεδόν καθημερινά εξατομικευμένο πρόγραμμα, όπου ανακεφαλαιώνουμε το διδακτικό αντικείμενο του ημερίσιου προγράμματος με διαφοροποιημένο υλικό, προσαρμοσμένο στο μαθητή. Εδώ, συμπρληρώνουμε ένα φύλλο εργασίας, διαφοροποιημένης διδασκαλίας για τον αριθμό “3”.

Ημερολόγιο – Ρουτίνα

Η καθημερινή ρουτίνα της ημερομηνίας προσαρμοσμένη για εξατομικευμένη διδασκαλία. Επαναλαμβάνουμε με το μαθητή την ηξμερομηνία με σκοπό την επανάληψη για κατανόηση και την κάλυψη συγκεκριμένων κενών.

IMG 20211108 093358

Καλωσήρθατε!

Καλωσήρθατε στο ιστολόγιό μου! Εδώ μπορείτε να παρακολουθείτε τις καθημερινές ή/και θεματικές δραστηριότητες από το Νηπιαγωγείο σχετικά με την ειδική αγωγή (παράλληλη στήριξη, εξατομικευμένη διδασκαλία, διαφοροποιημένο πρόγραμμα διδασκαλίας στο νηπιαγωγείο).