Συμμετοχή σε επιμόρφωση σε θέματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης

Μετά από κοινή απόφαση του συλλόγου διδασκόντων, το σχολείο μας θα εκπροσωπηθεί από τρεις εκπαιδευτικούς, οι οποίοι/ες θα παρακολουθήσουν το σεμινάριο που διοργανώνει το ΚΠΕ Μαρώνειας, σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους 3ης, 4ης και 5ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ροδόπης και της Υπεύθυνης για την ΠΕ της Δ/νσης Ν. Ροδόπης. Το σεμινάριο έχει θέμα την “Εισαγωγή στην περιβαλλοντική εκπαίδευση”, θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Μαρώνειας τη Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011 και υπάγεται στο πλαίσιο της δράσης “Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία-Δράσεις Για Τους Μαθητές».

Συμμετοχή σε επιμορφωτικό σεμινάριο

Έπειτα από την παρακολούθηση του πρώτου διημέρου, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας αποφάσισαν να συμμετέχουν και στο δεύτερο διήμερο του 1ου κύκλου της επιμόρφωσης για την Πρωτοβάθμια εκπαίδευση, το οποίο οργανώνεται από το Πρόγραμμα Εκπαίδευσης παιδιών της Μουσουλμανικής Μειονότητας στη Θράκη και θα διενεργηθεί στην Ξάνθη, την Παρασκευή 19/02/2011 και το Σάββατο 20/2/2011.

Ο ιστοχώρος του σχολείου μας βρίσκεται υπό κατασκευή και θα ολοκληρωθεί περίπου στο τέλος του Φλεβάρη. Ευχαριστούμε που μας επισκεφτήκατε!