Όταν η μάθηση γίνεται…βίωμα

Mε αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τα Άτομα με Αναπηρία στις 3 Δεκεμβρίου 2016, το σχολείο μας διοργάνωσε εκδήλωση- ενημέρωση για τους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου μας.  Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την προσωπική εμπειρία-ομιλία μέλους του συλλόγου ΑΜΕΑ Ελλάδος. Στο τέλος της εκδήλωσης  τα παιδιά μπόρεσαν να θέσουν ερωτήσεις και να λάβουν απαντήσεις από τον ομιλητή για τις  καθημερινές προκλήσεις που αντιμετωπίζει ένα άτομο ΑΜΕΑ. Η συμμετοχή των μαθητών μέσω των ερωτημάτων  τους έδωσε νέα τροπή στην εκδήλωση αποδεικνύοντας ότι το βίωμα είναι …ο καλύτερος τρόπος για να μαθαίνει κανείς!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Όταν η μάθηση γίνεται…βίωμα

Καλημέρα κόσμε!