preload
Μάι 15 11

Αποτελέσματα ερωτηματολογίου του τμήματος Β1

Project : Διατροφή

• Στην ερώτηση Πόσα γεύματα τρώτε την ημέρα η πλειοψηφία των μαθητών  απάντησε : 3
  • Στην ερώτηση Υπάρχει κάποιο παχύσαρκο άτομο στην οικογένειά σου η πλειοψηφία των μαθητών απάντησε : Όχι
  • Στην ερώτηση Πόσες φορές την ημέρα πίνεις γάλα η πλειοψηφία των μαθητών απάντησε : 2
  • Στην ερώτηση Πόσα φρούτα και λαχανικά τρώτε την ημέρα η πλειοψηφία των μαθητών απάντησε : 2
  • Στην ερώτηση Παίρνεις φαγητό από το σπίτι ή από το κυλικείο οι απαντήσεις σχεδόν μοιράστηκαν.

Από την έρευνα φάνηκε επίσης πως οι περισσότεροι μαθητές προτιμούν για πρωινό γάλα με δημητριακά, για μεσημεριανό πατάτες και κρέας και για βραδινό γάλα με δημητριακά. Τέλος, τα αποτελέσματα δείχνουν πως οι μαθητές τρώνε όσπρια 2 φορές την εβδομάδα, κρέας και ζυμαρικά τρεις ενώ φρούτα, σαλάτες και γλυκά κάθε μέρα.

Φιλοξενείται από Blogs.sch.gr