13o Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Το σχολείο μας για πρώτη φορά συμμετέχει στο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που λαμβάνει χώρα στις 18-19 Απριλίου 2024 στα Ιωάννινα.

Μαθητές του τμήματος Β1 και συγκεκριμένα οι:

• Αμάραντου Αγάπη
  • Αμάραντου Φωτεινή
  • Αντωνίου Ναταλία
  • Γάτσιου Μαρία
  • Γεωργοκίτσος Φίλιππος
  • Γκόντα Βάλια

μέσα στα πλαίσια του μαθήματος Εργαστήρια Δεξιοτήτων εμπνεύστηκαν και δημιούργησαν ένα βίντεο (και με αγγλικούς υπότιτλους) για την οδική ασφάλεια, θέλοντας έτσι να ευαισθητοποιήσουν και να ενημερώσουν τους ακροατές  ώστε όλοι να έχουμε καλύτερη οδική συμπεριφορά και με αυτό τον τρόπο να συμβάλλουν στη μείωση των τροχαίων ατυχημάτων.

Στην προσπάθειά τους αυτή αρωγός η καθηγήτριά τους Κατωγιάννη Μαρία.

Ελπίζουμε το αποτέλεσμα να σας ικανοποιήσει καθώς ο χρόνος μας λιγοστός. Μπράβο στην Αγάπη, τη Φωτεινή, τη Ναταλία, τον Ηλία, το Φίλιππο, τη Μαρία και τη Βάλια.

Για να κατεβάσετε το βίντεο πατήστε εδώ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: , , , | Γράψτε σχόλιο

Τι είναι το Microworlds Pro;

Το MicroWorlds Pro είναι ένα προγραμματιστικό πολυμεσικό περιβάλλον, δηλαδή ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορούμε να δημιουργούμε προγράμματα και πολυμεσικές εφαρμογές. Το MicroWorlds Pro ανήκει στην κατηγορία των εκπαιδευτικών λογισμικών και είναι κατάλληλο για ανάπτυξη συνθετικών εργασιών.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!